STRATEJİ, BİR KİBRİTLE ÜÇTEN FAZLA MUM YAKILMAZ!.

stratejiyeni

“Strateji”, “Taktik”, “Kurmay” sözcüklerini bu gün neredeyse, herkes günlük faaliyetleri için bile kullanmaya başladı. Kıymetli bir şeyin hakkı verilmezse, sıradanlaşır, kültür olmayınca da “kim vurduya” gider..

Strateji; savaş sanatı demektir ve O’nun “Zaman, güç ve mekan” faktörlerini çok ustaca kullanarak savaşın kazanılmasını sağlamaktır..

Taktik; savaşı kazanmak için uygulanması gereken bir sıra uygulamalar ve manevralardır..

Kurmay; Strateji ve şaşırtıcı taktikleri bulmak için özel sınavlardan geçirilmiş, ayrıca eğitilmiş savaş mühendisidir..

Halk dilinde ise şu tabirler vardır: “Çarıklı erkanı harp” (Erkanı harp kurmay demektir. Bunlara köy kurnazı da denir.) “Alaylı” (eğitim almamış ama savaş sanatı yapan demektir.)

Hak ve Eşitlik Partisi 2015 Haziran Genel Seçimlerine bağımsız adaylarla gireceğini resmen ilan ettikten sonra görüldü ki, sayıları çok olmasa da, çarıklı kurmay ve alaylılar var!.

Genel Seçimlerin kapsadığı alan 81 il ve 1273 ilçeyi kapsıyor. Bu strateji de, mekan demektir. Ve bu mekanda da ele geçirilmesi gereken 550 tepe var. (Milletvekili sayısı)

Gelelim stratejinin güç faktörüne! HEPAR, gerçek bir halk tipi partidir. Genel Merkez dahil tüm parti ofislerinin ayakta kalıp siyasi mücadeleyi sürdürme gayretleri özverili yurttaşlarımızın aidatlarıyla yürütülmeye çalışılmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı desteği olmadığı gibi, sermaye ve çıkar gruplarından da en küçük finans desteği gelmemektedir. Seçim kampanyası için düzen partileri ve adaylarının nasıl kum gibi para harcadıkları ortada değil mi? TV’ler ve gazeteler bunlara çalışmıyor mu?..

Stratejinin zaman faktörünü en hızlı şekilde kullanan ise HEPAR’dır. Halkımıza çağrı yaparak 01-31 Ocak 2015 tarihleri arasında milletvekili aday adaylarının müracaat etmelerini istedik. Sonuç ne? Bütün köy kurnazları akın akın düzen partilerine gittiği için bize gelenler deve de tüy bile değil. Eşek arıları hangi çiçekten kolay bal alacağını bilmekle kalmaz, normal arıların bin bir emekle yaptıkları balları elde etmek için de her kurnazlığa başvurur!..

Hak ve Eşitlik Partisi seçimlere bağımsız adaylarla giriyor ve bunu zekice bir manevrayla yapıyor. Parti 7 Haziran 2015 seçimlerin de mutlaka mecliste temsil edilmelidir. Bu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve topraklarının bütünlüğü için, ekmek ve su kadar zorunludur..

Hasım ve rakipler ile bizim için de “zaman, güç ve mekan” çıplak bir biçim de ortadadır. Hanibal’ın ünlü sözüyle “Ya bir yol bulacağız, ya da yeni bir yol açacağız.”

Ve stratejinin temel ilkesi: “Her yerde olmak isteyen hiçbir yerde tam olamaz.”

HEPAR halk ateşidir ama bu ateşin var olması, büyümesi ve yayılması halkımıza bağlıdır..

Yüreğinle düşün!..

TEK UMUT TEK YOL HEPAR

Osman Pamukoğlu
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı

4,184 Kez Toplam, 3 Kez bugun okundu

Tweet