SİYASET HANEDANLIĞI!.

siyaset_hanedanlıgı

AKP zevatı; “ Kandili bile dinlemiyorlar. Her türlü terör eylemini kınıyoruz. Terörün dini milliyeti olmaz.” Aczin ve çaresizliğin daniskası olan son söz: “ Çözüm süreci, (üniter devletin yıkılışı) bütün bir milletin malıdır!” Atma be adam, din kardeşiyiz! Ülkenin bir bölgesi elden çıkmış, hala masal okuyorlar..

Zamane uşağı medya gün geçmesin ki, “ Çok ağır konuştu, çok sert konuştu” diye yırtınıp duruyor. İşler böyle giderse yırtılacak yeriniz de kalmayacak!.

TÜSİAD, korkudan kendine başkan olarak erkek bile seçemediği için, belki saldırılar az olur diye kadın başkan seçiyor!.

Mecliste bulunan partilerin milletvekilleri hakkında yargılanmalarını bekleyen (dokunulmazlıkları olduğu için dokunulamıyor!) 1069 fezleke var. İhaleye fesat karıştırma, kaçakçılık, nitelikli dolandırıcılık suçları başta olmak üzere.. Körü körüne oy kullanırsanız, işte sonuç böyle olur. Sonra da ağlayıp, sızlayıp şikayet eder durursunuz. Kimi kime şikayetediyorsunuz? Git aynaya bak!.

Gene “parayı veren düdüğü çalar” anketçileri gün geçmiyor ki cazgırlık yapmasınlar. Sosyal medyada dört büyük anket araştırmasında HEPAR (Hak ve Eşitlik Partisi) en ön sıralarda görünürken; bunların araştırmalarında hiç yok! Kim yalan söylüyor?. Bırakın soytarılığı, biraz da adam olmayı deneyin bakalım, becerebilirseniz tabii!.

Üniversitelerin yaptırdığı geniş kamuoyu araştırmalarında, “halkın %31’i meclise, %13’ü de siyasi partilere güveniyor ”sonucu çıkıyor. Madem hal böyleyse, kafa atarak duvarı yıkacağını sananlar, neden ısrarla düzen partilerini meclise sokmak için can atıyorlar? Bu, bilinç ve ruh sağlığıyla ilgili bir mesele değil mi?

Seçim yılı olduğu için meclisteki düzen partileri 2015′de iki misli yardım alıp paylaşacaklar. Bu para 532 milyon lira. Bu, halkı yasayla soymak değil mi? Sırf halkın aidatlarıyla siyasi mücadele yapan (HEPAR bunun tek ve özel örneğidir.) partilere “ Siz niye az oy alıyorsunuz” diye soran dayıoğlu sen, selvinin altına girinceye kadar hiçbir şeyi öğrenemeden çekip gideceksin. Yasa ile soymayı da bir tarafa bırakıyorum. Şu düzen partilerine milletvekili olmak için müracaat edenlerin ayrıca kendilerinin ve çevrelerinin de milyonlarca lira harcadığını ve bağış yaptığını biliyor musunuz? “Ben nereden bileyim” diyeceksin. Madem bilmiyorsun, sus da seni bir şey sansınlar!.

Dersimli de, Bilal’in TÜRGEV’inetam 100 milyon dolar bağışlayan, ölen Suudi Kralı için mesaj göndermiş ifade şu: “Bu acı gününüzde Arabistan’ın yanında yer aldığımızı bilmenizi isterim.” AKP’nin eski kurucularını sağına soluna oturtup yemekler düzenleyerek güya toplumun O kesiminde de oy devşirmeye çalışıyor. Bunlar Yalova’da 300 küsur ağaç kesip, Şişli’de Al Capone oynayanlar. Bir de milleti enayi yerine koyup “ Bu konu adli bir iştir, siyasi değildir” diye konuşabiliyorlar. Be adam! Bu işe karışanların hepsi siyasi unvan taşımıyorlar mı? Belediye Başkanı, Belediye Başkan Yardımcısı, Belediye Meclis Üyeleri, Partinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı, halen sizin partiliniz değiller mi? Milleti enayi yerine koyma daha bitmedi, uygulamalarına bak! “Ön seçim yapılan yerler de, örneğin 6 milletvekili çıkaran bir seçim bölgesinde, 1,3,5 sıraları genel merkez tarafından, diğer sıralar ise ön seçimle (Bu fermuar sistemiymiş!) seçilecekmiş! Ne demek bu? Ön seçim olmayan yerlerde ilk sıraları zaten genel merkez seçecek, ön seçim olan ilk garanti yerlerden gene ikisini de Ankara belirleyecektir. Yadırganacak bir şey yok, partinin ideolojisiyle (var mı?) alakası olmayan toplamaları ve kadın kontenjanından (Ayakkabı hızla havadan masaya yaklaşırken nasıl kaçacağını bilemeyen) parti meclisine soktuklarını örgüt kabul etmeyeceği için; “aptal avlama” yönetimine başvuruyorlar. Bunun da adı fermuar sistemiymiş; fermuar malı örtmez, düğme de dikin. Gazetelere bakılırsa, transfer için “adam” arıyorlarmış, içiniz de yok mu?

Siyaset; ahlak ve vicdan için yapılmalıdır..

Hayatın değeri mücadeleden geçer…

TEK UMUT TEK YOL HEPAR

Osman Pamukoğlu
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı

2,693 Kez Toplam, 9 Kez bugun okundu

Tweet