- Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi - https://hepar.org.tr -

SAVAŞ SANATI SUN TZU

Yazar: Hepar On 15 Mayıs 2014 @ 06:02 In Genel | Comments Disabled

suntzukitabi [1]

MÖ 400′lerde Çinli filozof Sun Tzu’ya ait olan Savaş Sanatı aradan 2500 yıl geçmesine rağmen halen dünyanın en etkin ve en saygın başyapıtlarından biri olarak kabul edilir.

Dünyanın her ülkesinde defalarca yayımlanan Savaş Sanatı’nın ilk yorumu, yazılışından 400 yıl sonra yapılmış, 4 ve 12. yüzyıllarda da on bir Çinli filozof, kendi dönemlerini göz önünde bulundurarak eseri tartışmış, görüş ve yorumlarını yazmışlardır.

Mücadelenin artık gündelik bir rutine dönüştüğü günümüz dünyasında, Sun Tzu’nun yüzyıllar öncesinden öngördüğü taktik ve stratejiler uygulanabilirliğini hala korumaktadır ve bu doğrultuda bir komutan, siyaset adamı ve yazar olarak Osman PAMUKOĞLU, günümüz insanının beklentilerini gözeterek Savaş Sanatı’nı yeniden yorumlamıştır.

Yüzyıllar boyunca Mao’dan General Douglas MacArthur’a kadar birçok ismi etkilemiş olan Savaş Sanatı, her anı mücadele içinde geçen günümüz insanı için kazanmak, ayakta kalmak ve başarılı olmak adına vazgeçilmez bir rehber niteliğindedir.

” Savaş Sanatı Sun Tzu ” Kitabını Nisan’ın ilk haftasında tüm İnkilap satış noktaları ve www.anadolukartali.org [2] adresinden temin edebilirsiniz.

1,360 Kez Toplam, 1 Kez bugun okundu


Sayfa Kaynagi: Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi: https://hepar.org.tr

Yazdirilacak Sayfa: https://hepar.org.tr/savas-sanati-sun-tzu.aspx

URLs in this post:

[1] Image: https://hepar.org.tr/wp-content/uploads/2014/05/suntzukitabi.jpg

[2] www.anadolukartali.org: http://www.anadolukartali.org

© 2014 Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi.