PKK’NIN ÇOCUK İŞÇİLERİ!.

pkknin-cocuk-iscileri

Türkiye’de çalışanların yüzde 5.39’u 15-19 yaş arasında. Yani 24.8 milyonluk toplam istihdam rakamının 1.3 milyonu 15-19 yaş arasında. Bu rakamın 149 binini 15 yaşındaki çocuk çalışanlar oluşturuyor..

Çocuk sömürü düzeninin baş aktörlerinden biri de kurulduğu günden bu yana, PKK (Kürdistan İşçi partisi)’dir. Son beş ayda PKK’nın 2400 çocuğu dağa kaldırdığı annelerinin feryadı olmasa kimse öğrenemeyecekti!.

Bu rezillik zaten, 30 yıldır böyle sürdürülüyor; AKEPE hükümeti bunun böyle olduğunu bilmiyor muydu, yeni mi öğreniyor?. Bir ülke düşünün ki hükümeti, “çocukları geri getirin” diye PKK’nın meclisteki unsurundan ricalarda bulunuyor!.

Dönem dönem PKK’ya katılımlarda artış olmuştur ama, beş ay gibi kısa bir sürede ve özellikle de kış mevsiminde bu sayıda çocuğun dağa kaçırılması ilk kez olmaktadır. Sebep basit ve tektir: Çözüm süreci adı altında PKK’nın Güneydoğu Anadolu’da köpeksiz köyde çomaksız oynaması..

“Kaçırılmadılar, kendileri gittiler”, “Kandil’e soralım, İmralı’dakinin talimatını alalım” “Ben yapamam, sen yap” gibi zevzeklikler, Türkiye’nin devlet olma erkinden hızla uzaklaşmasından başka bir şey değildir..

Asli iki görevinden biri “güvenlik” olan devletin topraklarında, iki vilayet arasında silahlı bir örgüt 10 gün yol kesiyor ve sorumlu olan vali çaresizlikten yakınıyorsa, başka bir vali, İmralı’daki halk düşmanına methiyeler düzüyorsa, gerisi boş laftır..

Güneydoğuda Hizbullah’ın partisi (Hüda-par)’nin bir ilçe başkanını PKK kaçırdığında, parti yetkilileri ne dediler? “ Madem yaptınız, bunu savaş sebebi sayıyoruz!” PKK’nın ödü koptu ve ilçe başkanını iki günde serbest bıraktı. Kaçırılan askerler ve işçiler neden bir iki günde serbest bırakılmıyor, korucu başları neden tek tek öldürülüyor? Çünkü bölgede tüm inisiyatif PKK’nın elinde..

Ağrı’da yerel seçimi kazanan siyasi PKK’lı demokrasi demagogluğu yapmaya devam ederken, Ağrı’da ilk işinin ne olacağını da söyledi: “Kazım Karabekir ismini ve askeri anıtı kaldıracağım.”

Türkiye’nin parçalanması yolunda çalıştaylar ve çözülme yasaları birbirini takip edecek görünürken, ilk pratikleri de; “ İmralı’yla görüşmek üzere (herif aylardır talep ediyordu) gazetecilerle sivil toplum örgütlerinin artık adaya gidebilecekleri uygulaması.”

Kangren olmuş bir bölgede tedavi her geçen gün daha da zorlaşırken, ülke karanlık ve derin bir vadiye doğru sürükleniyor.. Güya hükümet yanlısı olmayan gazete ve TV’lerde, yazan ve program yapanlar ise, dolap beygiri gibi döne döne kör kuyulardan su çıkarmaya çalışıyorlar. Yorulmayın!. Ona buna yaranmaya kalkışmayın. Çürük tahtadan oyma yapılmaz..

Yüzsüz demagog ve hacıyatmazlardan vatansever bir hareket olmaz. Olsa olsa borazancı olur..

TEK UMUT TEK YOL HEPAR

Osman Pamukoğlu
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı

3,442 Kez Toplam, 3 Kez bugun okundu

Tweet