Ozan AKARSU yazısıdır..!

4530 Kez Okundu

Tweetle

Gündem- Yazı ve Makaleler

Ozan AKARSU yazısıdır..!
2.Milli Mücadeleye Dair Notlar -9

Atatürk’e Ordu yok dediler, “Kurulur” dedi. Para yok dediler, “Bulunur” dedi. Düşman çok dediler, “Yenilir” dedi. Ona el veren binlerce Türk erkeği ve kadınıyla silahlı işgale karşı Kurtuluş Savaşı destanını yazdı. Şimdi sıra bizde! Silahsız işgale karşı Kurtuluş Mücadelesinin tek adresi Hepar!

Hepar’a destek, vatana hizmettir!

Askerden siyasetçi olmaz! Askerden lider olur. Bu devleti silahlı işgale karşı direnen Mustafa Kemal Atatürk kurdu, silahsız işgale karşı direnen Osman Pamukoğlu kurtaracak!

Türkler, tarihi boyunca parayla devlet kurmuş ve kurtarmış bir millet değildir. Kafasına koyarsa, söke söke almasını bilir. Gör Türk evladı! Tarih var olduğundan beri, neler başarabileceğini yazmaktan başka bir şey yapmıyor!

Zafere ulaştığımız gün, Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisi 2. defa çaresiz kalmış olacak. Tanımın ilk çaresizliği 1. Milli Mücadelemizde oldu. Sonraki çaresizliği de 2. Milli Mücadelemizde olacak!

Verdiğimiz Mücadele’den dolayı pişmanlık duymuyoruz. Başarısız olsak bile ”keşke” demeyeceğiz.

Hepar’dan başka antiemperyalistiz diyen kaç örgütlenmenin önüne geçin dedi AB? Hiç demedi… Demek ki ülke için en doğru mücadeleyi veren Hepar!

Mücadele’de her şey para demek değildir. Atalarımız parayla devlet kurmadı. Parayla ülke savunulmaz. Bu yürek ve irade işidir. Bu da bizde var. Tek yol tek umut Hepar!

Varlığı fark yaratmamış insanların yokluğu eksiklik sayılmaz. Yaşarken bir karar ver! Ülke için mücadele edip Ataların gibi tarihe mi mal olmak istersin? Yoksa sadece iki top kefene mi?

Eğer bu ülke için bir şey yapmazsak, ülkenin varlığı için şehit olmuş binlerce Mehmetçik tek kelime edecek. ”Yazık!” Utanç içinde ölmek istemiyorsak, mücadelemizi ona göre kararlı kılmalıyız. Buna mecburuz.

Devir mevcut siyasi partilere partizanlık etme devri değil artık. Çünkü o partiler, çeşitli siyasi operasyonlarla ülkeyi uçurumdan atmak için iğdiş edildi. Vatanını seven herkes, devletin asli unsuru olan Türk ve Atatürk değerlerine sahip çıkabilen bir partide birleşmek zorunda!

Bu iş sadece dernekler ve düzenledikleri eylemlerle de halledilebilir olsaydı, Atatürk kesinlikle Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’ni kapatıp yerine Halk Fırkasını kurmazdı! Haklı bir davanın haklı bir partiyle temsil edilmesi gerek. Türkiye Cumhuriyeti’ne layık olan tek parti Hepar’dır.

Değişim rüzgârının daha sert esmesi gerek. Ama bu değişim rüzgârı Soroslar’dan değil Toroslar’dan esmeli.

Bize marjinal diyorlar, doğrudur. Eğer ülkeyi peşkeş çekmelerine seyirci kalsaydık o zaman müttefik, stratejik ortak, ılımlı, kadim dost vs. diyeceklerdi.

Elbet zafere ulaşacağız. Tarih, gün geldiğinde ülkesi için mücadele edenleri altın harflerle yazarken, hiçbir şey yapmayıp sadece oturduğu yerden konuşanları ve yaşananları sadece kınayanları hiç anmayacak.

Eğer bir liderin ardından partiyi bir siyasetçi yönetirse, çıkar ittifakı yapanlar haricinde herkes, özellikle taban bundan hoşnutsuz oluyor. Demek ki Lider vasfını taşıyan birinden siyaset yapmasını kimse beklemiyor, istemiyor. Yokluğunda da küsüyor, özlüyor, geçmişe saplanıp yaşıyor. Öyleyse insanların ”Ya Osman Paşa da iyi güzel dürüst adam ama siyaset bilmiyor ki.” diye serzenişte bulunması şu anlamı taşıyor. ”Hayallerimdeki lider, beklenen ve özlenen lider Osman Pamukoğlu.

Ama mevcut siyasetçilerin mevcut gücüne erişemeyeceğinden korkuyorum!” Yoksa çoğunu biraz dinleyin, CHP ya da MHP başına geçsin daha başarılı olur.’’ der. Neden? O partileri liderler kurdu ama siyasetçiler yönetiyor bugün. O lafı diyenler lider peşinde koştu ama siyasetçiler yüzünden muzdarip.

İşte bugün siyasi arenada peydah olmuş ikilemde eski alışkanlıklar, eski özlemler, geçmişe saplanmışlık burada etkisini gösteriyor ve boş yere bir tepki, bir karşı duruş, bir inatlaşma oluyor. Onlar tarafından da aldığımız olumsuz tepkilerin başka hiç bir izahı yok! Ülkenin temeline düşman olandan zaten aksi tutum beklenemez.

Dünya’da adını kurucu milletinden almış hiçbir devlette, kurucu milletin mensubu kendini tanımladığında faşist damgası yemiyor. Başka bir milletin mensubu olması da o devlette ayrılıkçılık yapması için neden değil. Bu sadece bizim ülkemize özgü bir durum. Zaten maksat Türkiye’yi böyle çökertmek. Son hamleleri bu. Şimdi hamle sırası bizde!

Yaşasın Vatan Yaşasın Türk Milleti!

Ozan AKARSU
08.01.2013

Yukarı