Osman Pamukoğlu ve HEPAR geliyor!

aaa

Osman Pamukoğlu ve HEPAR geliyor!

İngiltere’deki şirket gerçeği gördü, Bizans Medyası hala gizlemeye çalışıyor; Osman Pamukoğlu ve HEPAR geliyor!..

Merkezi Londra’da Bulunan Araştırma Şirketi’nin “En Başarılılar” Anketi…
XSIGHTS 2004 yılında kurulan ve merkezi Londra’da bulunan bir araştırma şirketi. Şirket, bugüne kadar, ekonomi dünyası ve ara kesitleri ile sosyal-kültürel konularda çok sayıda çalışmaya imza attı.

Müşterileri arasında Dünya’nın belli başlı üreticileri de bulunan XSIGHTS, siyaset temelli bir araştırmasını 15-20 Mart 2013’de Türkiye genelinde yaptı…

Söz konusu araştırmada; “En Başarılı…” soru kökü; Belediye Başkanlarını, İş Adamlarını, İş Kadınlarını, Sivil Toplum Kuruluşlarını ve de en önemlisi; ülkemizdeki ve Dünya’daki en başarılı Liderlerin kim olduğu şeklinde sunuldu ve soruldu…

İngiltere’deki Şirket “Gerçeği Gördü”: Osman Pamukoğlu ve Hak ve Eşitlik Partisi Yükseliyor!..
Türkiye genelinde ve demografik kriterlere göre, çeşitli yaş, meslek ve cinsiyet gruplarının dengeli dağılımına dayanılarak yapılan araştırma, halen 50 milyon 187 bini aşmakta olan seçmenin düşüncelerini saptamak amacını taşıyordu…

Buna göre “En Başarılı Lider Kim?” sorusuna verilen yanıtlara göre; AKP Lideri Recep Tayyip Erdoğan % 39,7, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu % 15,7, MHP Lideri Devlet Bahçeli % 7,9 oranını elde ederken, bunlardan hemen sonra Parlamento dışında yer alan Hak ve Eşitlik Partisi Lideri Osman Pamukoğlu’na % 6,7 oranında olumlu yanıt geldi.

Bu verileri değerlendiren yansız analistler de gerçek yükselişi Osman Pamukoğlu ve HEPAR’ın yakaladığı görüşünde birleşiyor…

Ülkemizdeki “Merkez” Medya Bu Olguyu Israrla Görmezden Geliyor…
Gerçekten XSIGHTS’ın yaptığı araştırma yaklaşık on gün sonra Türkiye’deki bazı yayın organlarında, gazetelerde yer aldığında, söz konusu araştırmanın özellikle Siyasi Liderlere ilişkin bölümünün biraz “geçiştirildiği” ve yeterince “okunmasına” olanak verilmeden araştırmanın başka unsurlarına dikkatlerin çekilmeye çalışıldığı görüldü.

Bu araştırmanın haberleştirilmesinde Osman Pamukoğlu’ndan bir satır bile söz edilmezken, liderle ilgili sorulara yanıtlardan oluşan grafik / tablo -elbette sonuç o açıdan da önemli olsa da- “En Başarılı Lider?” değil, “En Güvenilir Lider Kim?” şeklinde vurgulandı ve sunuldu.

Özet olarak, Türkiye’nin Osman Pamukoğlu ile yükselen HEPAR gerçeğini İngiltere merkezli şirket gözlemlerken, Türkiye’deki kimi medya çevreleri ısrarla görmezden gelmeye devam etmekteler. Bu araştırmanın bir kanıtı da budur.

Taksim (Gezi) Direnişi ve “Gezi Olayları” Daha Gündemde Bile Değildi…
Ülkemizde artık hemen herkes ve ülkemizi yakından izleyenler biliyor ki, bu yıl Haziran ayında başlayan, haftalarca süren ve Anadolu’ya da yansıyan “Gezi Direnişi” Türkiye’de taşları yerinden oynatmıştır. “Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak” deyişi bizzat o barışçıl direnişin bileşenleri gençlerin dilindedir.

Yine bilinmektedir ki, o gençlerin yüzde seksene yakını “Düzen Partileri” diye tanımlanabilecek TBMM’ndeki siyasi oluşumlardan ümitlerini kesmişlerdir. Bu durum –zımnen- XSIGHTS’ın Gezi Direnişi’nden iki ay önce yaptırdığı söz konusu araştırmada “En Başarılı Lider Kim?” sorusu karşısında yüzde 16,2’’lik bir katılımcının “Fikrim Yok” deyişiyle de belirlenebilmektedir.

Fakat buna ek olarak gerek bu araştırmadan sonra Gezi Direnişi’nin başlamasına kadar aradan geçen iki ayda, gerekse Gezi Direnişinden bugüne kadar geçen zamanda…

Hak ve Eşitlik Partisi’nin daha da yükselmekte olduğu çeşitli verilerle teyit edilmekte, Lideri Osman Pamukoğlu’na duyulan güven giderek artmaktadır.

Milyonlarca Lira Hazine Yardımı, Yüz Binlerce Üyeye Karşılık, Halkın Örgütü ve Lideri Bambaşka!
Ülkemizde geçerli uygulamaya göre %10 barajını aşan partiler her yıl Ocak ayı başında önemlice bir katkı almaktalar. Esasen Hazine’den yani halkın vergileriyle sağlanan bu nakdi paralar, seçim döneminde üçe katlanarak, belli bir açıdan, seçim yarışının eşitliksiz başlamasına da yol açabilmekte.

2013 yılında bu anlamda AKP 81,4 Milyon TL, CHP 42,5 Milyon TL, MHP 21,2 Milyon TL’yi kasalarında bulurken; daha dört yıllık bir parti olmasına karşın halkın içinden yükselen HEPAR’a hiçbir Hazine katkısı sağlanmamıştır.

Esasen Hak ve Eşitlik Partisi bu yardıma karşı olmakla birlikte, XSIGHTS dahil kamuoyunun nabzını ölçen araştırmalarda maddi ve finansal gücü çok daha büyük olan partilerin en azından propaganda olanakları açısından çok daha elverişli koşullara sahip olduğu ve bu durumun sonuçları etkileyebileceği açıktır.

Buna karşın XSIGHTS’ın Mart 2013 tarihli araştırmasında, HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Hazine Yardımı ve Medya desteği açısından elverişsiz koşullarla sürdürdüğü yarışta büyük ve önemli bir ivme yakalamıştır.

Öte yandan, XSIGHTS’ın sonuçları partilerin üyelerine göre orantılandığında üye sayısı en dinamik ve üye başına en çok oy alabilecek Parti’nin de Hak ve Eşitlik Partisi ( 50 milyon seçmen x % 6,7) yaklaşık 3 milyonu aşkın oy, olduğu kestirilebilir.

Kaldı ki Gezi Olayları Miladından sonra siyasette arınma ve yenilenme isteklerini de kapsar şekilde, Düzen Partilerinin aleyhine ve Halkın Partisinin (HEPAR) lehine bir tablo giderek belirmekte ve şekillenmektedir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının en son verilerine göre partilerin üye sayıları AKP 7 milyon 561 bin; CHP 953 bin; MHP 363 bin, SP 214 bin, DSP 106 bin, BDP 44 bin iken HEPAR’ın 10 bine yakın üyesi vardır.

Hak ve Eşitlik Partisi, kuruluşu ve koşulları gereği sahip olduğu üye sayısını çok aşan, milyonlarca sempatizanla yolunu açmaya devam etmekte ve iktidara yürümektedir. Osman Pamukoğlu ve HEPAR’dan korkmaları boşuna değil…

HEPAR Medya ve Propaganda

1,741 Kez Toplam, 3 Kez bugun okundu

Tweet