- Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi - https://hepar.org.tr -

KORKAKLAR DİYARI!.

Yazar: Hepar On 2 Aralık 2014 @ 18:42 In Genel | Comments Disabled

korkaklar-diyari [1]

Konya Selçuk Üniversitesinden bir grup öğrenci Beni konferans için davet ettiklerinde:

“ Hangi dağda kurt öldü. Sizin üniversite yönetimi nasıl oluyor da bu derece cesur olabiliyor.” demiştim. Gittiler, okulun çeşitli kademelerinden geçtikten sonra, en nihayetinde Rektöründen de onay alıp üç hafta önce Bana bildirdiler; 10 Aralık 2014’de konferans verilecek.. İki gün önce öğrenciler Beni aradılar; Yönetim bunları çağırmış ve : “ Daha önce verdiğimiz onayı geri çekiyoruz, çünkü Osman Pamukoğlu aktif siyasetçidir.” demişler.. Her zaman söylerim, korku insanı köçek yapar ve köçeklik bir sanattır..

Korkaklıkta alan belirleyemezsiniz, insanların yaşam sürdüğü her yerde, bunların sayısına berekettir.. Bizim parti kurulduğu günden beri bir grup insan, “İttifak yapın, güç birliği kurun” diye yırtınıp durduğu için, meclisteki iki düzen partisi ile temas kurmak istersin, görürsün ki korku dağları bekliyor. Ne evet, ne de hayır bile diyemeyecek kadar, üç maymunu oynadılar..

Dünyada eşi ve örneği olmayan %10 seçim barajı “Temsilde adaleti” yerle bir etmesine rağmen bu düzen partileri, 34 yıldır hem de 12 Eylül yönetiminin var ettiği bu kepazeliği ortadan kaldıramazlar. Çünkü, yerlerini ve ünvanlarını kaybedeceklerinden korkarlar..

Holding medya, tutuşmuş etekleriyle “zamane uşaklığı” yaparak paçayı kurtarmaya çalışıyor. Her akşam izlersiniz, bir tarafta Kürtçüler diğer tarafta ampulcülere program yaptırarak korkusunu hafifletme gayretindedir. Böylece vatan topraklarının parçalanmasında işbirlikçilik yapmakta, PKK’nın dağ kadrosuna moral vermekte, şehir milislerini heyecanlandırmaktadır. Ama korkunuz sizi kurtarmayacak!.

Korkunun çocuklarının sayısı, tespit edilemeyecek kadar çoktur.. Eylemsizlik de bir çeşit korkudur. Bu korku insanı dilbaz yapar. Eylem fiziksel hareketlere ihtiyaç duyduğundan bunu beceremeyenlere, orada burada boş boş konuşmak kalır.. Çenebazlık, korkunun üstünü örtmeye çalışan bir yoldur. TV’ler ve lüzumsuz salonlarda gördükleriniz dillerine vurmuşlar grubundadır..

Korku ve cesaret hastalık gibidir ve bulaşıcıdır. Bir topluma sürekli yalan söylenirse, toplumun bir bölümü, kaçınılmaz şekilde yalancı olur..

Ülkesin de sosyal, siyasal, ekonomik çürümeyi ve ülkenin parçalanmasını görüp de, hala eski tas eski hamam zihniyetiyle düzen partilerine oy verenler de korkaktır. Korkak insan kendisi değildir, O, toplumsal tutsaktır..

Bu yazı sizi düşünmeye değil, hareket etmeye çağırıyor. Hareket cesur insanların erdemidir..

İnsanoğlu!. Ölümün avcılık yaptığı bu dünyada korkmaya değer hiçbir şey yoktur…

TEK UMUT TEK YOL HEPAR

Osman Pamukoğlu
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı

4,304 Kez Toplam, 2 Kez bugun okundu


Sayfa Kaynagi: Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi: https://hepar.org.tr

Yazdirilacak Sayfa: https://hepar.org.tr/korkaklar-diyari.aspx

URLs in this post:

[1] Image: https://hepar.org.tr/wp-content/uploads/2014/12/korkaklar-diyari.jpg

© 2014 Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi.