KAMUOYUNA DUYURU – 12.08.2012

984 Kez Okundu

Tweetle

Gündem- Yazı ve Makaleler

Tehlike ve tehditlerin üstesinden ancak halk gelebilecektir..

ÜLKE HER GEÇEN GÜN ZAMAN VE KAN KAYBEDİYOR.

ABD Dışişleri Bakanı geldi ve Ortadoğu’daki ABD çıkarlarına hizmette kusur etmeyen partiye bir köy kahyasının, yanaşmalarına nasıl emir ve talimat veriyorsa, aynısını yaptı..

İstek şu: Nasıl, 1991′de Irak’ın Kuzeyin de 36. Paralel tesis edilerek bir Kürt bölgesi meydana getirildiyse, şimdi tıpkısı, Suriye’de de yapılacaktır..

Böylece İran sınırından itibaren, Suriye’nin Lazkiye limanına kadar güneyimizde 1260 km. lik bir Kürt bölgesi tesis edilmiş olacaktır. Musul ve Kerkük petrolü artık bu bölgede inşa edilecek boru hattından, doğrudan ve engelsiz bir araziden Lazkiye limanına getirilip tankerlere yüklenecektir.

ABD ve AB için petrole ulaşılmada en kısa yol budur. Artık İran’ın Hürmüz boğazı yok, Ümit Burnunu dolaşmak yok, Hint Okyanusunu ve Pasifik Okyanusunu katetmekte ortadan kalkmış olacaktır.

Bu, deniz ulaştırmacılığı yönünden kattrilyon dolarlar tasarruf ve büyük bir zaman kazancı demektir.. Türkiye’nin güneyinde oynanan bu tehlikeli oyunun, sırnaşık resimlere, boş boş laflara nasıl yansıdığı ve yansıtıldığı bugünkü gazetelerde boy boy yer almaktadır..

Güneyimizde Suriye, Irak doğuda İran ve Ermenistan.. Ve, hiçbiri ile artık dosthane bir ilişkimiz yok.. Güneydoğu ise barut fıçısından farksız.. Emperyalizmin maşası, din ve mezhep istismarcısı bir partinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni getirdiği yer, işte bu’dur..

Beceriksiz, çaresiz, inisiyatifsiz, şahsi çıkar ve ikbal peşinde koşanlardan ne devletin başını dik tutması, nede milletin onurunu korumasını beklemek kadar aymazlık olamaz..

Kendi hallerini bildikleri için küçük bir dokunmadada etekleri zil çalmaya ve her yanları tutuşmaya başlıyor.. Bu kadar yanar döner bu kadar yalancılara da siyasi alanda daha önce hiç rastlanmadı..

Anayasa’nın içeriği, özerklik, genel af, ev hapsi gibi milletin sabrını taşıracak olan çalışmalarla önümüzdeki zamanlarda herşeyi daha da köpürteceklerdir..

Bu isteklerde kahyanın yanaşmaya direktif ve talimatları olduğundan aşama aşama hepsini yapacaklardır.

Türkiye’deki diğer partilerin hali ortadadır. Durum saldım çayıra durumudur.. Bu partilerin üyelerinin bile kendi yöneticilerinin hiçbir halt yiyemeyeceğini kavramakda zorlanıyor olmalarıda şaşırtıcıdır. Herşey dağın arka yüzüne geçmesine rağmen bunlar hala ön yüzdeki düzlükde çayır çimen türküsü söylüyorlar..

Sayılan tehlike ve tehditlerin üstesinden ancak halk gelebilecektir. Dilerim lazım olan hassasiyeti ve sorumluluğu bir an önce kavrayabilirler…

Osman Pamukoğlu
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı