KAMUOYU VE PARTİ ÖRGÜTLERİNE DUYURU

duyuru

1. Yüksek Seçim Kurulu 3 gün önce ,seçime girme hakkı olan 31 parti için birleşik oy pusulasında yer alacakları sırayı belirtmiş ve yayınlamıştır.

2. 31 parti sayısı ,kanun gereği Ekim 2014’deki değerlendirmedir.31 partinin hepsinin 07 Haziran 2015’de seçime katılacakları anlamına gelmez.

3. Seçime girecek partilerin hangileri olacağı ,07 Nisan 2015 saat 17:00’ ye kadar Yüksek Seçim Kuruluna 41 i l ve daha üstündeki yerlerde Milletvekili aday listelerini teslim etmeleri halinde mümkündür .Bu yapılmadığı taktirde o parti, birleşik oy pusulasında yer almayacaktır.

4. Hak Ve Eşitlik Partisi’nin %10 barajı nedeniyle bağımsız adaylarla seçime gireceği yazılı olarak kendilerine bildirilmesine rağmen ,kurada yer verilmiştir.07 Nisan akşamına kadar biz, Yüksek Seçim Kuruluna Parti olarak Milletvekili listesini teslim etmeyeceğimizden ,HEPAR seçimlerde birleşik oy pusulasında yer almayacaktır.

5. Hak Ve Eşitlik Partisi (HEPAR) İstanbul, Ankara ve İzmir’de bağımsız adaylarla seçime katılmaktadır. Adaylar, söz konusu illerdeki seçim kurullarına müracaatlarını çok önceden yapmışlardır.

Bilgilerinize,

Genel Sekreterlik

2,658 Kez Toplam, 20 Kez bugun okundu

Tweet