KAFADAN BACAKLILAR!.

karga_saksagan_slayt

Katıra sormuşlar: “ Kimin oğlusun?” katır gayet pişkin yanıtlamış: “Dayım at’dır!” Aklı sıra, kurnazlık yaparak babasının “eşek” olduğunu saklamaya çalışmaktadır…

Saksağan ve kargalar en kurnaz kuşlardan dır!.

Kurnazlık, zekanın plastik çiçeğidir ve bir kurnaz, bir konu hakkında durmadan konuşuyorsa, kendince, bir çok şeyi saklamaya çalışan sahtekarın ta kendisidir…

Civciv, tavuk yerine ördeği taklit etmeye kalkışırsa ölür. O sadece kendi programlarının genetiğini yapabilir. Ölür, çünkü ördek gibi yüzmeye kalkışacaktır..

Beyin vücut ağırlığının yüzde ikisini oluşturur ama vücudun kullandığı enerjinin beşte birini tüketir. Kandaki oksijenin de yüzde yirmisini kullanır. Beyne oksijen gitmediği takdirde sahibi fırıldak ve gündöndü olur. El altından entrikalar çevirir, bir küçük çocuğun bile fark edebileceği basit oyunlara başvurur..

Özgür kuşları avlamak isteyen bir avcının en büyük yardımcısı, avcının kafesinde beslediği işbirlikçi kuş veya kuşlardır. İşbirlikçi kuşların vazifesi kendi türlerine ihanet etmektir. Bunu da özgür kuşları ötüşleriyle (dil dökerek) ağın içine veya ökseye oturtup tuzağa düşürerek yaparlar..

Gözü kapalı ve ahmakça tuzağa düşen kuşlara da “hothot” denir..

Dalaverecilere söylenir: “Bize de mi lolo!”…

Osman Pamukoğlu
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı

590 Kez Toplam, 1 Kez bugun okundu

Tweet