İHANET GÜVENDEN DOĞAR!.

7248 Kez Okundu

Tweetle

İHANET GÜVENDEN DOĞAR!.

İHANET GÜVENDEN DOĞAR!.

Evvel zaman içersinde deve tellal iken, pire berber iken, babaanne torununun beşiğini tıngır mıngır sallarken, dünyada bir ülke varmış!. O ülkede ki insanların çoğu, beşik olmadan ve tıngır mıngır sallanmadan da uyurlarmış!.

Vaktiyle bir gün, uykucular ülkesinin dağ ve kırsalında eşkıya , şehirlerinde kırk haramiler türememiş mi?. Bununla da kalmamış, eşkıya şehirlere hakim olmaya, kırk haramiler de zenginleri soymakla kalmayıp ülkenin hazinesine tebelleş olmasınlar mı?..

Şimdi denilecek ki, bu ülkede bütün bu olup bitenlere, karşı çıkacak kişi ve kuruluşlar yok muymuş?. Olmaz olur mu? Bol bol lakırdı ve mel mel bakışlar varmış!.

Halkın hazinesini soyan kırk haramilerle, ülkeden toprak koparmayı kafasına koymuş eşkıya ile memlekete, ne oldu diye merak sarmış herkesi..

Bunların ikisi de iyi ninnici olduğu ve doğuştan uyanık olan çıkarcılar da ninni korosuna dahil olduğundan, uykudakiler daha da derin uykuya geçmemişler mi?.

Ülke dediysek hemen akla; hukuku ve güvenliği sağlam bir ülke gelmesin.. Bu masal, aşiret ve kabile statüsündeki bir memlekette geçmiş..

Bu masalda, “Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine” yok mu? Sonra ne olmuş, sonra?.

Böyle başıbozuklukların sonunda bu tip ülkelerde insanlarının başlarına ne geldiği, masallarda değil; 5000 yıllık insanlık tarihinde yer alıyor..

İhanet güvenden doğar!..

TEK YOL TEK UMUT HEPAR

Osman Pamukoğlu
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı

Yukarı