- Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi - https://hepar.org.tr -

HEPAR’IN EKONOMİK PROGRAM VE HEDEFLERİ

Yazar: Hepar On 14 Kasım 2014 @ 18:13 In Genel | Comments Disabled

hepar-ekonomik [1]

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ HEPAR’IN EKONOMİK PROGRAM VE HEDEFLERİ

Hak ve Eşitlik Partisi’nin ekonomik program ve hedefleri 2008 yılının Eylül ayında yayımlanmıştır. Aradan geçen 6 yıl boyunca halka vaat edilen ilkelerden bir milim dahi sapma olmamıştır..

Resmi parti programları halka yapılan davettir. Aşağıda yer alan hususlar Hak ve Eşitlik Partisi’nin ekonomik vaatlerinin sadece bir bölümüdür; tamamını ve hangi kaynakları nasıl kullanarak bu vaatleri gerçekleştireceğimizi, arzu eden vatandaşlarımız, Partinin Resmi Sitesi: hepar.org.tr’den okuyup, öğrenebilirler..

Halkımızın ekonomik gücünün arttırılması, işsizlik ve yoksulluğun sona erdirilmesi için, ülkenin tüm imkanları seferber hale getirilecektir..

Üretim ve İhracat Bakanlığı kurulacak, tarım ve hayvancılık faizsiz kredilerle desteklenip, korunacaktır. Mazot, tohum, gübre ve elektrikten vergi alınmayacaktır..

Asgari ücretten vergi kaldırılacak ve asgari ücret 1600 liradan başlatılacaktır..

Toprak reformu yapılarak, toprak ağalığı yıkılacaktır..

Devletin elinde bulunan ve üretimden uzak kalan bütün araziler, 20 yılda ödenmek kaydıyla, faizsiz olarak halka tapusu ile dağıtılacaktır..

Parasızlıktan okuyamayan kız ve oğlan, sosyal güvencesi olmayan bir tek insan kalmayacaktır..

Türkiye yolsuzluk ve hırsızlar cenneti haline dönüşmüştür. Bunları yapanlar bellidir. Bu bir ulusa yapılabilecek en büyük arsızlık ve haysiyetsizliktir. Hepsi Yolsuzluk Özel İhtisas Mahkemelerinde hızla yargılanacak ve tüm servetleri hazineye irad edilecektir..

Özelleştirme sosyal devletin yok edilme aracıdır ve silahsız bir işgale dönüşmüştür. Özelleştirme basit bir mülkiyet devri de değildir. Telekom’dan başlayarak paraları ödenmek kaydıyla tek tek geri alınacaktır..

Gençlere 10 yıl vadeyle ve faizsiz evlilik kredisi verilecektir..

Halkın aç gezdiği bu memlekette halkın parası olan hazineden, partiler çarçur etsin diye yardım yapmak akıl dışıdır, kaldırılacaktır. Partilere verilen para haramdır..

Parlamento da milletvekili sayısı 350’ye indirilecek, kıyak emeklilik mevzuatı iptal edilecektir..

Memur maaşlarına % kaç zam geliyorsa Cumhurbaşkanı dahil herkes aynı oranda zam alacaktır..

Vergi sistemi gelire, servete, kazanç seviyesine göre adil ve dürüst bir şekle sokulacak, kayıt dışı ekonomi düzeni yıkılacak ve vergi sisteminin içine alınacaktır..

Öğrenci harçları kaldırılacak. Türkiye’nin tamamında ve en geç 2 yılda tamamlanmak üzere öğrenci yurtları yapılarak, öğrencilerin hizmetine parasız sunulacaktır. Sosyal devlet esastır. Öğrencilere harcanacak para devletin zararı değil, insanlığı ve geleceğidir..

Örtülü ödenek denilen, kişi ve kurumun keyfine kalan harcamalar yasa ile iptal edilecektir..

Madenlerimizin durumu içler acısıdır. Yabancılara ve yerlilere verilen tüm ruhsatlar yeniden incelemeye alınacaktır..

Talan, yağma ve haracın kökünü kazıyacağız..

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) halk ateşidir. Panayır hokkabazlarından farksız siyasilerin ülkeyi ne hale getirdiklerini görüp de, dilsiz ve ölü kayalar gibi bekleyenlerin, zihnini tutsaklıktan kurtaramayanların, siyasi putları kıramayanların, denemişleri deneyerek kör kuyularda kaybolanların, ne çocuklarına ne de ülkelerinin geleceğine verebilecekleri hiçbir şey yoktur…

Bir ülkede kötü gidişin bedelini herkes öder. Güçlüler de, zayıflar da, akıllılar da, aptallar da öder. Fark: Zayıflar ve aptallar daha önce, erken öderler. Diğerleri biraz daha geç..

Korktuğun şey olur. Çekindiğin şey başına gelir. Bu ikisinden nasıl kurtulunur öğrenmek ister misin? O zaman cevabı: “cesur ol, yeter”..

TEK UMUT TEK YOL HEPAR

Osman Pamukoğlu
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı

5,509 Kez Toplam, 2 Kez bugun okundu


Sayfa Kaynagi: Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi: https://hepar.org.tr

Yazdirilacak Sayfa: https://hepar.org.tr/heparin-ekonomik-program-ve-hedefleri.aspx

URLs in this post:

[1] Image: https://hepar.org.tr/wp-content/uploads/2014/11/hepar-ekonomik.jpg

© 2014 Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi.