Hepar

HEPAR, emperyalistlerin allayıp pulladığı, milletin önüne kurtarıcı diye koyduğu ve isteklerini dayattığı, "proje ürünü" kişilerin kurduğu bir parti değildir.

Hak ve Eşitlik Partisi, bir partiden milletvekili olmuş ya da bakanlık yapmış, hazır kıta şakşakçıların alkışları ile lider olduğunu zanneden ve genel başkanı ile ters düştükten sonra parti kurmaya karar vermiş kişilerin kurduğu bir parti de değildir.
HEPAR mensupları; liderlik vasfı taşımadığı halde, hazineden aldıkları para ile kurulan saltanatın üzerinde oturan ve delege ayartmak suretiyle başta kalan öngörüsüzlerin, mirasyedilerin arkasından da gidemez.

Biz, doğuştan lider olan, liderlik ve cesaretini tüm yaşamı boyunca sergilemiş, Sayın Osman PAMUKOĞLU'nun kurduğu ve gücünü tamamen Türk Genci'nden alan bir siyasi partiyiz.

HEPAR mensubu, ülkenin temel sorununun bağımsız siyaset yapılamaması olduğunu kartal gözüyle görür. Bu nedenle özgürlüğüne düşkündür ve yeteneğini ortaya koymak için gerekli cesarete sahiptir.


Düzen partilerine girdiğinizde önceden açılmış kanallar ve her kanalın başında bulunan kişiler bizde yoktur. Biz kişilerin değil, ideallerin peşinden gideriz. Bizde biat kültürü yoktur. Yetenek ve azim tek ölçüdür.

Yıllar bize göstermiştir ki, kuyruğunu sermayeye, dış güçlere ve içerideki işbirlikçilerine kaptırmış olan düzen partilerinden, bağımsız bir hareket ve siyaset tarzı beklemek ve ülkenin rotasını milli çıkarlara doğru çevirmek mümkün görünmemektedir. Aldıkları talimatları yerine getirmek için kendi geleceğinden dahi vazgeçerek, akıl almaz yollar izleyen düzen partilerini izliyoruz. Hak ve Eşitlik Partisi kurulduğunda AB ilerleme raporunda partimiz işaret edilerek "Bu partinin önünü kesin" şeklinde verilen talimata, düzen partileri ve medya tarafından harfiyen uyulduğunu da görüyoruz. Ne olduğu belli olan herkesin ayağına gidenler, HEPAR'a gelmemek için azami gayret sarf etmektedirler. Herkes şunu iyi bilmeli; parolamız siyasi ve ekonomik bağımsızlıktır. Bu nedenle HEPAR'ın, bağımsızlığını kaybetmiş düzen partileriyle zaten işi olamaz. Ancak, HEPAR söz konusu olduğunda, nezaket kurallarına dahi uymayanları not etmek de görevimizdir.

HEPAR mensubu, "Eğer, ülken ve çocukların için dişe diş ve göze göz bir mücadeleye girmediysen, sırf yeme içme, para pul, unvan ve sıfat peşindeysen, sen, öldüğünde hiç yaşamamış olacaksın" sözünü kendisine düstur edinerek yola çıkmıştır.

Siyaseti kuru bir kavga haline sokan, ağzı kalabalık, basma kalıp, siyaset meddahlarının cila ve riyaları bizim işimiz değildir. Biz siyaseti vatan aşkı olarak biliriz.

Bağımsızlığı karakter edinmiş, özgürlüğüne düşkün ve yeteneğini sergileyecek cesarete sahip Türk Genci, HEPAR 'ortak akıl' için seninle olmaya hazır. Bize katılın.

YAŞASIN VATAN YAŞASIN TÜRK MİLLETİ!
Recep BAKIRCI
Hak ve Eşitlik Partisi 
Genel Başkanı