DÜRÜST OLUN!

DÜRÜST OLUN!

Elbette, milli birliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemden geçiyoruz. Elbette şehitler üzerinden siyaset yapılmasına karşıyız. Elbette içeriden ve dışarıdan, bu güzelim ülke üzerinde oynanan oyunların farkındayız.

Ancak;

Bu gidişin sonu belli değil miydi?

Bir çok vatansever insan uyarıda bulunmadı mı?

Bu günleri görüp söyleyen insanlara, "çözüm sürecinin provokatörleri" denmedi mi?

Yoksa bu günleri siz de görüyordunuz da, "analar ağlamıyor, şehit vermiyoruz, barış geldi, dünya lideri olacağız" teraneleriyle, terör örgütüyle gizli gizli anlaşmalar yaparak, sadece seçim hesapları mı yaptınız?

Eğer şimdi de, erken seçim hesaplarıyla hareket edip oy peşinde olursanız, terörü bütün köküyle ve saçağıyla bitirmeden bırakırsanız, muhtemelen birkaç gün sonra başlayacak emperyalist baskılarla işi yarım bırakırsanız, bu millete en büyük acıları yaşatır, ülkeye yazık edersiniz.

Her şey para-pul, makam-mevkii değil. Ülkenin ve içinde yaşayan insanların onur ve şerefi de var. Ülkede güvenlik ve adalet kaybolduğunda, malın mülkün ve hatta en kutsal değerler olan ırz ve namusun dahi beş paralık olduğunu anlamak için uzağa değil, yanımızdaki Irak ve Suriye'ye bakmak yeterli.

Artık herkes dürüst olsun!