CUMHURİYETİMİZİN 92. YILI KUTLU OLSUN !

Fazilet ve ahlaka dayanan Cumhuriyet Yönetimi yerine, korku ve tehdide dayalı yönetime geçiş çabalarının,
Erdemli ve namuslu insanlar yetiştiren Cumhuriyet yönetimi yerine, korkak ve sefil insanlar yetiştirme ve bunları kendi çıkarlarına göre yönetme girişimlerinin,
Milletin korunması ve refahının artırılmasını amaçlayan Cumhuriyet yönetimi yerine, yöneticilerin kişisel çıkarlarını gerçekleştirdiği ve kendilerinden hesap sorulmadığı yönetim biçimlerine olan özlemlerin farkındayız.
Cumhuriyet Yönetiminin temel ilkelerinden olan;
Halk Egemenliği'nin korku ve tehditle, 
Tam Bağımsızlık ilkesinin küreselleşme teranesiyle dış güçlerin baskısı ile,
Ulusal Bütünlüğün terör eylemleri ile, 
Çağdaşlaşmanın ise eğitim sisteminin etkisizleştirilmesi yoluyla örselendiği bu günlerde "Cumhuriyet Yönetimi" nin değeri daha iyi anlaşılmaktadır.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi "Cumhuriyet'in kıymetini ve değerini anlayan ve bilen ulus, bu kutsal egemenliğe karşı başgösterecek tüm tehlikeleri defetmesini de bilecektir." 
Bu duygularla, Cumhuriyetin ilanının 92. yıldönümünü en içten dileklerimle kutlar bu erdemli yönetim biçimini ülkemize kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve Cumhuriyeti koruma pahasına canını vermiş tüm şehitlerimizi saygıyla ve şükranla selamlıyorum.

Recep BAKIRCI
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı