BEKLEME!

Neyi teslim aldık? Neyi teslim ettik sonraki kuşağa? Bu soruları herkes kendine mutlaka sormalıdır. Bütün vatandaşlarımızın düşünmeye, konuşmaya, hareket etmeye cesareti olmalıdır. Yurttaşlarımız eylemde bulunmazsa, ülke sorun ve ıstırap yükünden kurtulamaz. Her millet kendi başındakilerin yaptıklarından sorumludur.

Ülkemizin temel sorunlarından birisi de budur: İnsanımız, ülke sorunlarını bilir ama bu sorunlardan kurtulmak için hep bir "kurtarıcı" bekler. Emperyalistler, insanımızın bu davranışını bildiği için de, kriz çıkarır ve kriz üzerine "alın sizi bu kurtaracak" diye kendi projesi olan bir siyasal yapıyı milletin önüne koyar. Medya ile de desteklenen bu siyasal yapıyı milletimizin oylarıyla başa getirtir.

Artık insanımız kurtarıcı bekleme tavrından vazgeçmelidir. Bu demokrat bir tavır değildir. Şunu iyi bilmeliyiz ki, ülkedeki sorunların bedelini insanımız malıyla ve canıyla birebir kendi ödediği gibi ülke sorunlarını çözecek güç de insanımızın bizzat kendisinden başkası değildir. Evet, güç yurtsever bireylerde. Sorunları çözecek zeka ve enerji de insanımızın ta kendisinde. Hiç kimse, "Ben oyumu kullandım, işim bitti" diye düşünemez.

Zaman zaman özellikle gençlerimize "Bize Katılın" diye çağrıda bulunuyoruz. Demek istediğimiz, başkalarının size biçtiği gömleği giymeyi bırakın, ne giyeceğinize, ne olmak istediğinize siz karar verin. Ülkenin geleceğini, yönünü, sorunlarına dair çözümleri siz belirleyin. Zira, ülkenin kötü gidişinin bedeli, hazine denen bizim paralarımızla ve evlatlarımızın canıyla milletin kendisi tarafından ödenmeye devam edecektir.

Biliyoruz ki, her insanımızın bir yeteneği var, ülkesi için sunabileceği bir katkı var. HEPAR ortak aklı yönetim felsefesi edinmiş ve bu anlamda her bireyin yeteneğini önemseyen bir yapıya sahiptir. Bize katılın, ülken için ortaya koyabileceğin ne varsa siyaseten bunu yap, HEPAR bu imkanı size sunmak için vardır.

Bekleyerek ve korkularımızın gerçekleşeceğini düşünerek, geleceğe endişeyle bakmak Türk Milleti'ne yakışan tavır değildir.
Korktuğun şey olur. Çekindiğin şey başına gelir. Bu ikisinden nasıl kurtulunur öğrenmek ister misin? O zaman cevabı: "Cesur ol yeter."

Recep BAKIRCI
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı