Osmancan TEKEŞİN

Genel Başkan


24 Haziran 1989 yılında İzmir Konak’ta doğdu.

Lise öğrenimini İzmir’de Mersinli Anadolu Teknik Lisesinde tamamladı.

Bu yıllarda, kendisinden ‘’hayatıma yön veren kişi‘’ olarak bahsettiği Sayın Osman PAMUKOĞLU’nun ‘’Unutulanlar Dışında Yeni Bir şey Yok’’ adlı kitabını
okuyarak O’nun önderliğinde bir mücadele verilmesi gerektiğine inandı ve onu takip etmeye başladı.

Ege Üniversitesi Kimya bölümünde yüksek öğretimine başladığı sırada Osman PAMUKOĞLU’nun 28 Temmuz 2008’de Sinop’tan yayınladığı
‘’Anadolu ve Trakyada Yaşayan Türk Halkı Bu Çağrı Size’’ başlıklı manifestosunu okuyarak, 4 Eylül 2008’de kurulan Hak ve Eşitlik Partisi’ne (HEPAR) katılma kararı aldı. 2008 Ekim ayı sonlarında partinin Bornova İlçe Gençlik Kollarına katılarak, aktif görev almaya başladı.

Öğrenimini Ege Üniversitesinde tamamladığında Hak ve Eşitlik Partisi İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı oldu.

2012 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İşletme Fakültesine kaydını yaptırdı.

İlaç Geliştirme & Farmakokinetik Araştırma-Uygulama , Zehir Araştırma ve Uygulama, Maden Analiz, Çevre Gıda , Ar-Ge ve Fire Assay (Yangın Tahlil) Laboratuvarlarında mesleğini icra etti.

2013 yılında çalıştığı özel şirketten ayrılarak ticarete girme kararı aldı ve şirket kurdu.

4 yıl İzmir’de İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini sürdüren TEKEŞİN, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri öncesinde HEPAR Önderi Sayın Osman PAMUKOĞLU’nun İstanbul ‘dan bağımsız milletvekili adayı olacağını açıklaması üzerine gençlik kollarından seçtiği 15 arkadaşı ile İstanbul‘a gitti ve seçim gününe kadar saha tanıtım faaliyetlerini yönetti.

Seçimlerden sonra, 11 Temmuz’da, Hak ve Eşitlik Partisi’nin yönetim kadrolarının 2/3 ‘sinin gençleştirildiği kurultayda genel sekreterlik görevine seçildi. 5 ay boyunca genel sekreterlik görevini yerine getirdi.

27 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilen, Hak ve Eşitlik Partisi’nin yönetim kadrosunun tamamının gençleştirildiği 4.Olağan Kurultayı’nda delege oylarının tamamını alarak genel başkan seçildi.

Halen Anadolu Üniversitesinde öğrenimine devam eden TEKEŞİN, aynı zamanda ticari faaliyetlerini de sürdürmektedir.