EN ÇOK KİMDEN NEFRET EDERSİN?.

18696 Kez Okundu

Tweetle

EN ÇOK KİMDEN NEFRET EDERSİN?.

EN ÇOK KİMDEN NEFRET EDERSİN?.

Mıknatıs demire sormuş:

“En çok kimden nefret edersin?”

“Senden demiş demir; çünkü çekersin, ama kendinde tutacak kadar gücün yok.”

Adaletsizliği, iç ve dış güvensizliği, sosyal huzursuzluğu, dala budağa saran hırsızlıkları, benim diyenlere taş çıkartan yalancılıkları, kaybedilen eşitlik ve özgürlüğü, hiçbir derde deva olamayan düzen partileri, olup biten her şeyden doğrudan sorumlu olmasına rağmen, cesaret edip sürüden ayrılmayı göze alamayan ama her suçu başkasında arayan, umutsuzluklardan umut bekleyen toplumuyla bu ülkenin de mıknatıstan hiçbir farkı yok; demir ise yerden göğe haklı..Toplum, “gece bekçisi” anlayışında, “oyunu ver dön sırtını git” kafasıyla demokrasi olacağını sanıyor. Ne hak aramasını bilir, ne de hesap sormayı becerebilir..

Hak ve Eşitlik Partisi 4 Eylül 2008’de kurulduğunda, programında yer alan ilk çarpıcı ilkeler şunlardı:

* Parti örgütünün hiçbir kademesinde, yerel ve genel seçimlerde kadın ve gençler için kota kabul edilemez, sınır ve sayı koyulamaz. (Düzen partileri bugün kotayı 8’den 10’a çıkardık, 20’den 30’a yükselttik diye böbürleniyorlar. 2011 genel seçimlerinde Türkiye’nin 1/3’de seçime girmesine rağmen HEPAR en fazla kadın adaya sahiptir. Avrupa gazeteleri bile bunu yazarken holding medya, üç maymunu oynadı.)

* Toprak reformu yapılacak. Kamuya ait ne kadar ekilmeyen arazi varsa 20 yıllığına faizsiz halka dağıtılacak.

* Eğitim parasız hale getirilecek ve öğrenci yurtları hızla yapılacak.

* Tarım ve hayvancılıkla ilgili tüm girdiler; mazot, elektrik, tohum, gübreden KDV ve vergi alınmayacak. Türkiye yeniden kendini besler ve besin ihraç eden ülke haline getirilecek. (Bugün bu işi bilenler, “dünya açlığa gidiyor” diye haykırıyor. Yatırımların %62’si de beslenme sektörüne kaymaya başladı.)

* Asgari ücret 1600 TL olacak ve vergi alınmayacak.

* Sosyal güvencesi olmayan bir tek kişi kalmayacak. Sosyal ve hukuksal adalet kesinlikle sağlanacak.

* Partilere hazineden verilen para yardımı (haraç) kaldırılacak. (Meclisteki üç parti 11 yılda hazineden 1 katrilyon 700 trilyon para alıp harcadı.2014 yerel seçimleri için de 395 milyon Türk lirası para alacaklar.

* Toplumun refahı esastır. Boğaz tokluğuna çalıştırılmayı reddediyoruz. Gelir düzeyine göre değişen vergi sistemi getireceğiz. Halkın ekonomik alanda hızla örgütlenmesini sağlayacağız.

* HSYK’da Adalet Bakanı ve Adalet Müsteşarı bulunmayacak. (5 yıl önceden biz ne diyoruz, bugün gelinen yere bakınız.)

* Yolsuzluk ve rüşvet suçlarında zaman aşımını kaldıracağız. Hepsi yargılanacak ve el konulacak olan malları hazineye devredilecek.

* Bireysel hak ve özgürlükler en çağdaş ülkelerin bile imreneceği düzeyde sağlanacak.

* Üniter devlet esastır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin iç ve dış güvenliği her şeydir. Yetki aldığımızda, topraklarımızda ve komşu ülkelerde ki silahlı terörist gruplara önce teslim olmaları için bir ay süre verilecek, olmadıkları taktirde tümü en geç 365 gün için de etkisiz hale getirilecektir.

Devletin amacı, adaletin ve güvenliğin sağlanması yanında, insanların özgürlük için eğitilmesi ve geliştirilmesi olacaktır..

Düzenin bir parçası olan tutucu partiler halktan gibi görünerek, kendi şahsi çıkarlarını ve yüksek gelir sahiplerin menfaatlerini savunmaktadırlar. Yüksek gelir sahipleri de düzen partilerinin destekçisi durumundadırlar..

Kamuoyu oluşturan kitle haberleşme araçları, varlıklı sınıfların denetimi altında olduğundan, geniş kitleler farkında bile olmadan, aslında kendi çıkarlarının karşısında olan düzen partilerine kanalize olmaktadırlar..

Türkiye’de halkçılığı, milliyetçiliği (yurtseverliği) ve sosyal devleti yüceltecek tek bir parti var. O’nun da adı: Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) dır. Sloganı da 5 yıldır; “Yalan yok hırsızlık yok” dur. (şaşılacak şey bu günleri nasıl da önceden biliyor!.)

Türkiye’nin hiç vakit kaybetmeden ve hemen şimdi: “Dağ Başını Duman Almış” marşını yaşlı gözlerle ve coşkuyla söyleyecek insanlara ihtiyacı var…

TEK UMUT TEK YOL HEPAR

Osman Pamukoğlu
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı

Yukarı