DUYURU

ewr

1.Hak ve Eşitlik Partisi 07 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimlere bağımsız adaylarla girecektir.

2. Parti aday listeleri ve bağımsız aday müracaatlarının YSK’na teslim edilmesi gereken tarih 07 Nisan 2015’dir. Bu tarihten önce düzen partilerinin aday kimliği açıklayabilmeleri mümkün değildir. Çünkü, içlerinde çıngar çıkar. Yani 7 Nisan’a kadar herkes aday adayıdır.

3. Hak ve Eşitlik Partisi’nin İstanbul, İzmir, Ankara bağımsız adayları ise tespit edilmiş olup, kimlikleri 28 Şubat 2015 günü resmen açıklanacaktır.

4. Siyasi Partiler Kanunu ve Parti Tüzüğü gereğince, Ben, 28 Şubat 2015 günü Genel Başkanlığa vekaleti, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cazim Gürbüz’e vereceğim.

5. Ben ve bağımsız adaylarımız 01 Mart 2015’den itibaren seçim bölgelerinizde çalışmaya başlayarak, sahaya düzen partilerin adaylarından 45 gün önce çıkmış olacağız.

6. Seçime katılacağım İstanbul 3. Bölge, PKK’nın bağımsız adayının, 86 bin oy gerekirken 156 bin oy aldığı bir bölge. 1. ve 2. Bölgelerden ise ancak 101-102 bin oy alabiliyor.

7. 5 milyon vatandaşın oy kullanacağı İstanbul 3. Bölgeden PKK adayı 156 bin oy alırken, Osman Pamukoğlu kimliği ile en az 400 bin oy alınamıyorsa, ne söylenecek bir söz, ne de yapılacak bir şey kalmadı demektir. Halk dilinde bu şu demek: “ Sen ölmüşsün de ağlayanın yok.”

Düzen partileri hazine yardımıyla kasalarını doldurdular, aday adayları keselerin ağzını sonuna kadar açtılar. Bunlar için Cumhuriyet, vatan, yurtseverlik, ninniden başka bir şey değil.

Gücümüz halka karşı beslediğimiz güvenden ileri geliyor. Şiddetli bir kampanyaya çam sakızı çoban armağanı ile katılın.

Bekleyemeyiz! Her şeyi kaybedebiliriz.

TEK UMUT TEK YOL HEPAR

Osman Pamukoğlu
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı

7,097 Kez Toplam, 1 Kez bugun okundu

Tweet