- Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi - https://hepar.org.tr -

DAĞ VE KOMANDO TUGAYI VE HAKKARİ’YE HOŞ GELDİNİZ..

Yazar: Hepar On 19 Ocak 2015 @ 21:06 In Genel | Comments Disabled

dag-komando [1]

Sizler; Vatanımızın öz evlatları, her yaştan Türk gençleri!

Şu anda hepiniz Vatanımız tehlikede olduğu için buradasınız. Ülkemizin üzerinde sanki karabasanlar var ve (en tehlikeli toplumsal hastalık olan UMURSAMAZLIK hastalığına yakalanmış) aydınlarımızla birlikte halkımız, çok büyük yılgınlık içinde ve kendilerine olan güvenlerini yitirmiş şekilde ve ne yapacaklarını bilmez halde günlerini geçirmekte iken, bu esnada ise umutlarını yitirmemeye çalışmaktadırlar..

Bu gidişatı değiştirmek üzere harekete geçen bizler, onların ruhlarını ateşleyecek ve canlandıracağız. Bunun için tüm dikkatimizi milletimize yöneltip, içine ruhumuzu da katarak günde 24 saat boyunca, düşüneceğiz ve hissedeceğiz ve hayal edeceğiz ve sezeceğiz ve doğaçlama yapacağız. Bu arada çok az uyuyacak ve bazen günlerce uyumamaya kendimize alıştıracağız. Sizlere insan ruhları ile nasıl temas sağlayacağınızı söyleyemem. Fakat bu mücadele; disiplin ve merkezi otoriteye riayet edilerek, kar, yağmur, dağ, orman, yurt içi, yurt dışı, karanlık, aydınlık, yaz, kış demeden, sürat daha fazla sürat ve daima sürat prensibiyle sürdürülecektir. Hepiniz kendinizi liderinize benzeterek, sık ve sürekli alıştırmalarla, onun sözlerini tekrarlayacak ve onun hareketlerini yapacak ve onu taklit edeceksiniz..

Sizlere anlattıklarımın çok fazla anlamı olmadığını biliyorum. Çünkü esas olan sizlerin mizaç ve karakterleriniz olup dünya görüşünüzün ne olduğu ve serüven tutkunuzun olup olmadığı da buna dahildir..

Hepinize kolay gelsin ve mücadeleniz de başarılar dilerim..

Bir an önce hazırlanın ve hazır olduğunuz da ise haber verin, HEMEN GELECEĞİM..

Osman Pamukoğlu
Dağ ve Komando Tugayı ve
Hakkari Güvenlik Komutanı
07 Ağustos 1993

Canım paşam!..
Can asker çocuklarım!..
Mayıs ayı, haber geldi kapımıza;
ŞEHİT OLDUĞU HABERİ…BAYRAK VE O’NUN HER ŞEYİ…
Hala bitmeyen “KOR ATEŞ” yakıyor içimizi;
Bilinmez ki, kör talih, oğlumu buluverecek…
Nedense boş artık, benim artık “GÜLÜM” yok…
GECELER öyle yalnız, GÜNDÜZLER öyle cılız ki;
Gel de bitmesini isteme DÜNYADAN,
Ve AĞLAMA dur hadi!..

Pek muhterem Osman PAMUKOĞLU,

Bizleri çok duygusallaştıran değerli mektubunuzu saygı ile aldım. Bu kadar İŞİNİZİN ARASINDA bile YAVRUMUN ve ÇOCUKLARIMIZIN adına..dikilen muhteşem ANIT için; ne kadar yazsam veya ne kadar teşekkür ve minnet ve şükranlarımı göndersem, karşılayamam. Duygularınızı ve vatanperverliğinize ve şehit oğlum için taktirlerinize ve şefkatinize ve vefanıza minnettarım. Allah zat-i alinizi korusun ve daha yüksek rütbelere ve makamlara eriştirsin ki, biz millet olarak daha huzurlu ve rahat olabilelim..

Kahraman Tugayınız, gerektiğin de Kuzey Irak’a girip PKK terör örgütüne karşı onların anladığı dilde ve çok kısa sürede aldığı caydırıcı ve neticelerle, bu tip operasyonların imkansız olmadığını, ve (istenirse eğer) yapılabileceğini göstermiştir. İyi bir Türk vatandaşı olarak sizi yürekten alkışlıyorum ve minnet duyuyorum. Bu vatan ve üzerinde yaşayan insanlar için, yorulan insanları tanıdıkça dünyalar benim oluyor. Öte yandan Türkiye’deki siyasilerin hali ortada. Hiç biri vatan için fedakarlık yapmıyor ve sadece baş olmak veya başkan olmak peşindeler. Bu esnada, içten ve dıştan milletimizi ve vatanımızı bölmek ve zayıf düşürmek için çalışanlar o kadar fazlalaştı ki, Türkiye bu güne kadar bu kadar bol düşmanla hiç yüz yüze gelmemişti..

Sayın Pamukoğlu, üzüntülerimi taktir buyurun ve beni bağışlayın. Ölüme katlanmak kolay değildir. Hele ki her türlü imana ve kültüre ve edebe sahip olan evladımı, 14 ay hasretten sonra yüzünü bile göremeden, ve konuşamadan kaybetmek, inanılmaz derecede güç ve acıdır..

Bilmenizi isterim;

Yaşadıkça bir can borcum vardı YARADANIMA,

Şimdi bir de minnettarlığım var SİZE!..
(Ağustos 1995)

Şehit Babası
Turgut Ozan

7,280 Kez Toplam, 2 Kez bugun okundu


Sayfa Kaynagi: Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi: https://hepar.org.tr

Yazdirilacak Sayfa: https://hepar.org.tr/dag-ve-komando-tugayi-ve-hakkariye-hos-geldiniz.aspx

URLs in this post:

[1] Image: https://hepar.org.tr/wp-content/uploads/2015/01/dag-komando.jpg

© 2014 Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi.