BUNA ÜLKE Mİ DENİYOR?.

buna_ulkemi_donuyor

Her tarafı tel tel dökülüyor. Ne milli iradesi doğru, ne adaleti adalet, ne de güvenliği güvenlik..

Yolsuzluk, rüşvet, hırsızlık diz boyu; tıpkı böceklerin bir öküzün üstünde bir araya gelmeleri gibi, kamu malı ve maliyesinin üzerine yapışmışlar..

Ortalık, yüzünde deri kalmamış, kurbağalar gibi şişip büyük adam rolüne soyunmuş cücelerden geçilmiyor..

İyi ve çürük olanları birbirine karışmış. İyiler, erdemi ve adaleti koruyamıyor. Çürük kendini güce ve kazanca adamış, sahtekarlıkla iş görüyor. Elinde mevki tutan çürük bencil, maddi ne varsa hepsine el atmış. Çürük insanlar toplumu da çökertmiş durumda..

Halk darmadağınık ve cesaretsizse, korkuluktan farksızdır. Belalar konuşmakla, uzaktan seyretmekle yok edilemez. Kaybolmuş ve kafası karışık insanlar kendi başlarına yol bulamazlar..

Yol var!. Ama yolu bulmanın da tek bir yolu var; sürüden ayrıl, beynini kalıptan kurtar, alışkanlık zincirini kır, siyasetin düzencilerinden vazgeç..

Karar ve eylem ideal insanın öncüsü, kişinin kendisinin efendisi olması demektir. Geçen her zaman senin, sevdiklerinin ve ülkenin aleyhine çalışıyor. Ayağına tez kuş tek başına uçar, sen de yapabilirsin. Kararı uygulamaya koymak yaşamak demektir; kaybedeceğin ne var ki?..

TEK UMUT TEK YOL HEPAR…

Osman Pamukoğlu
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı

623 Kez Toplam, 2 Kez bugun okundu

Tweet