- Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi - https://hepar.org.tr -

BU YAZI ŞART OLDU!.

Yazar: Hepar On 20 Kasım 2013 @ 05:20 In Genel | Comments Disabled

bu_yazi_sart_oldu [1]

On yıl boyunca; sayısız TV programların da, gazete röportajların da, belgeseller de, makaleler de ve kitaplar da Türkiye bölünmeye gidiyor ve sonunda da büyük bir huzursuzluk gelecek, bunun önünü mutlaka kesmemiz gerekir diye anlattım, yazdım ve yayınladım..

Bütün bunlarla da bitmedi; “Cumhuriyetin nitelikleri ve ülke topraklarının korunmasını” mevcut düzen partileriyle olamayacağını gördüğüm için; 4 Eylül 2008 yılında Hak ve Eşitlik Partisini kurdum..Yaşamı, tamamen halka ve halkın imkanlarına dayalı HEPAR, araç ve finans olarak güçlü 35-40 yıllık bazı partilerden bile daha fazla oy aldı..

Partinin önderliği, siyasi ve ekonomik ilkeleri konusunda, partiyi öğrenmiş ve bilenlerin herhangi bir itirazı olmamasına karşın, “%10 seçim barajı ve oylar bölünmesin” klişesi önümüze çıkan iki engel oldu..

“Hem %10 barajı, hem de oylar bölünmesin” teranesi saflıktan ve zihnin esnek muhakeme yapamamasından başka bir şey değildir. Yeni ve farklı olandan korkmak, karar vermekten çekinmek, kolay gelen alışkanlıkla işin içinden sıyrılmaktır..

Çok mu zeka ve akıl gerektirmektedir, Türkiye’nin her alanda yüz yüze kaldığı çıkmaz yollara savrulmasına sebep olanların düzen partileri olduğu, elbirliği ile bizi bu hallere düşürdüğünü; kavrayamamak, anlayamamak, sezememek, idraktan uzak olmak?..

AKEPE yokken bu meclisteki partiler mevcut değiller miydi? Geçen 11 yılda ne yaptılar, AKEPE’nin her seçimde oylarını arttırmaktan başka?. Bu kalıp yok mu bu kalıp, yani durağan ve kilitlenmiş beyin; işte hayatta her şeyin kötü gitmesinin sebebi budur. Kalıp, savaşta bile insanların ölüm sebebidir..

“Bir musibet, bin nasihattan iyidir” sözünün değişmeyen özü; 16 Kasım 2013 günü Diyarbakır’da “Kürdistan” çığlıklarıyla ortaya saçıldı.. İşin nereye varacağı anlaşılınca, ortalık duyarlı yurttaşlarımızın feryat figanlarından geçilmez oldu..

Peki, Ben on yıl ne söyledim: “Türkiye bölünüyor ve bölünmenin önünü sizler, bu düzen partileriyle kesemeyeceksiniz.” demedim mi?..

Her şey bitmedi, bir yolunuz var! Hepar’a katılıp siyasi mücadeleye katılacaksınız. Ortalık “emir bekliyoruz” diyenlerden geçilmiyor. Ne emri, emir memir yok, partiye girip çalışmanın emri mi olur?

Bir de “birleşin ve ittifak yapın” diyenler var. Onlar kimlerse, söyleyin de gelsinler, bekliyoruz!.

Yaşı 40’ın altında olanlar ve işlek beyinler, yolun nereye çıkacağını öngördü. Diğerleri dalgalı denizde liman arayacağı yerde, hala eski teknede sancak iskele yapıyorlar.. Gevşek zihin gevşek bedene sebep olur ve bedeni yetenek düşünce de iş, insanların çenesine vurur..

Hayat, karar ve eylemdir. Geri kalan ise çöpe atılmış ömürdür..

Henüz fırsatınız var!..

Osman Pamukoğlu
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı

1,180 Kez Toplam, 1 Kez bugun okundu


Sayfa Kaynagi: Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi: https://hepar.org.tr

Yazdirilacak Sayfa: https://hepar.org.tr/bu-yazi-sart-oldu.aspx

URLs in this post:

[1] Image: https://hepar.org.tr/wp-content/uploads/2014/05/bu_yazi_sart_oldu.jpg

© 2014 Hak ve Eşitlik (HEPAR) Partisi.