HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ BASIN BÜLTENİ

1490 Kez Okundu

Tweetle

Gündem- Yazı ve Makaleler

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ BASIN BÜLTENİ – 03.09.2012

 

Bu tür programları yapan tüm yazılı ve görsel medyaya karşı TÜRK Yargı sistemi içerisinde mücadelemiz devam edecektir!

31.AĞUSTOS 2012 tarihinde Ankara merkezli Beyaz TV olarak ulusal yayın yapan televizyon şirketinin Dinamit adlı programında ülkemizde bölücü terörist faaliyetlerde bulunan PKK’ ya karşı mücadele veren şerefli TÜRK ORDUSUNUN terörün en şiddetli olduğu 1993-1995 yılları arasında muvazzaf asker olarak görev yapmış ve o dönemde ki terörle mücadele komutanı olarak atanan Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı ve Emekli Tümgeneral Sayın Osman PAMUKOĞLU hakkında ve yukarıda belirtildiği üzere Yüce Türkiye Cumhuriyeti Ordusu hakkında yapılan aşağılayıcı yayın asılsız ve yersiz bir program olduğu gibi terörist faaliyetlerini destekleyen ve TÜRK ordusunun onurunu zedeleyen bir programdır.

Bu programın hazırlanışı her ne kadar kamuoyunda yıldızı parlayan ve sevilen partimizin yükselişini engelleyen bir program yapmak amacıyla yapılmışsa da bu tür programlar ülkemiz de ki terörist faaliyetlere karşı görev yapan Ordumuzun onur ve şevkini kıran bir programdır. Bu programı yapmakla her ne kadar programı hazırlayanlar Sayın Genel Başkanımızın aleyhine bir programmış gibi ortaya atılsa da esas gizli amaçları terörist bir grubun desteklenmesi amaçlıdır.

Bölge de hiç var olamayan olayları varmış gibi göstererek bölge halkının vatana ve millete olan bağlılığını azaltıp terörist unsurlara yakınlaşmasını sağlamaktır. Her ne kadar program da bölge de görev yapan birliklerin komutanlarını görev yaparken basiretsiz ve cesur kararlar vermedikleri ve yanlış davranışlarıyla bölge halkına zarar verdikleri iddia ediliyorsa da programın asıl amacının terörist gruba destek vermek amaçlı olduğu aşikardır.

Bu programı yapanlar bugün memleketi idare eden iktidarda ki bir partinin destekçisi görülse de, böyle programlar yaparak hem TÜRK milletine zarar vermek amaçlı ve TÜRK milletine hizmet etmeyi amaçlamış olan ve bu yola kendini adamış olan Muvazzaf askerlik görevinden sonra millete hizmete devam edebilmek için parti kuran Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Sayın Osman PAMUKOĞLU’ na zarar vermek ve kamuoyunda destekçilerinin ve taraftarlarının çoğalmasına engel olmak amacıyla yapılmış bir programdır.

Bu amaç ve bu amaca yönelik olarak yapılan seviyesiz programların Genel Başkanımız Sayın Osman PAMUKOĞLU’ na ve partimiz Hak ve Eşitlik Partisine zarar vermediği gibi kamuoyunda yükselmemizi halen daha sağlamaktadır. Kaldı ki tek amaçları partimizi ve Sayın Genel başkanımızı karalamak olsa da yaptıkları karalama programlarının amacına ulaşamadan gereksiz ve gerekçesiz kaldıkları manidardır.

Konusu geçen 31.08.2012 tarihli DİNAMİT adlı Beyaz TV’de yayınlanan programı yapanlar ve yayınlanmasına müsaade edenler hakkında gerekli yargı mercilerinde CEZAİ ve HUKUKİ işlemler başlatılmıştır.

Bu tür programları yapan tüm yazılı ve görsel medyaya karşı TÜRK Yargı sistemi içerisinde mücadelemiz devam edecektir. KAMUOYUNA DUYURULUR.

Genel Başkan Osman Pamukoğlu ve
Hak ve Eşitlik Partisi Vekili
Av. Muhammed Sefa ADİL