2015 GENEL SEÇİMLERİ DUYURU

genelsecimduyuru

2015 MİLLETVEKİLLİĞİ GENEL SEÇİMLERİ İÇİN ADAY ADAYLARINA RESMİ BİLDİRİ

1. Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) 7 Haziran 2015’de yapılacak Milletvekilliği Genel Seçimlerine katılacaktır.

2. Seçimlere katılım, seçim barajının son şekline bağlı olarak partice, tüm Türkiye genelinde olabileceği gibi; HEPAR bağımsız adayları olarak seçilen iller şeklinde de olabilecektir.

3. Partili partisiz, Hak ve Eşitlik Partisinden seçimlere katılmaya istekli ve inançlı, 25 yaşını doldurmuş ve milletvekili seçilme koşullarını taşıyan her yurttaşımız, 1-31 Ocak 2015 tarihleri arasında, Genel Merkez’e bizzat başvurarak, “Milletvekili Aday Adayı Dosyasını” teslim alacaktır.

4. Aday adayları değerlendirmesi 1-15 Şubat 2015 tarihleri arasında tamamlanarak, adaylar ve seçime katılacakları iller resmen kendilerine tebliğ edilecektir.

5. Yüksek Seçim Kurulu, hangi parti listesinden kimin hangi sırada seçime katılacağını 15 Nisan 2015 tarihinde açıklayacaktır. HEPAR’ın seçilmiş adayları ise bu tarihten iki ay önce bölgelerinde propaganda ve tanıtıma başlamış olacaklardır.

TEK UMUT TEK YOL HEPAR

Osman Pamukoğlu
Hak ve Eşitlik Partisi
Genel Başkanı

Bilgi Notu:

Düzen partileri hazineden milyonlarca lira almalarına, dolaylı ve dolaysız sayısız finans desteğine rağmen aday adaylarından da dosya karşılığı yüksek miktarda para almaktadırlar. HEPAR’da ise aday adayları dosyası karşılığında sadece bin liralık yardım yapacaklar ve makbuzlarını alacaklardır.

11,592 Kez Toplam, 13 Kez bugun okundu

Tweet